Stezky pro inline bruslení

Přinášíme Vám přehledně zmapované stezky pro bruslení s jasně danou obtížností a popisem kvality povrchu.

Praha Troja - Bohnice

stezka-troja-bohnice-uvod.jpg

Parametry stezky
Úroveň obtížnosti: 2
Kvalita povrchu: 1
Délka trasy: 3 km

Pro ty z vás, kdo jste z Prahy a máte rádi pěkné výhledy, doporučujeme stezku podél Vltavy od pražské zoo k psímu útulku v Bohnicích.

GPS souřadnice pro parkování
U konečné Bus 102 (Zámky): Loc: 50°8'14.678"N, 14°23'42.213"E
U konečné Bus 112 (V Podhoří): Loc: 50°7'21.695"N, 14°24'1.666"E

K této stezce se dá dostat autem z pravé strany řeky a zaparkovat v přilehlých uličkách, kde není zákaz vjezdu. Nebo můžete přijet k levé straně řeky Roztockou ulicí a zastavit u přívozu. Přes řeku se pak můžete dostat pomocí přívozu.

stezka-troja-bohnice-mapa.jpgHromadnou dopravou se dá dostat ke stezce také z obou stran řeky, na pravou část řeky, po které se bruslí, se dostanete pomocí autobusu 112. Ten vás doveze na zastávku Podhoří, kde má konečnou zastávku. Na točně můžete rovnou nasadit brusle a ti méně zdatní, kteří si netroufají sjet mírný kopec k řece, sejdou pěšky cca 150 metrů a nazují brusle až tam. 

Na levé části řeky je autobusová zastávka V Podbabě a jedou sem autobusy 107, 116, 147, 160, 340, 350, 355, 359, 502, 604. Tato zastávka je tedy snáze dostupná pro spádové  pražské oblasti. Od zastávky je třeba dojít k přívozu a nechat se převézt převozníkem na druhou stranu řeky. Využití přívozu navíc příjemně zpestří sportovní zážitek.

Stezka vede podél pravého břehu řeky a je z většiny tvořena novým naprosto hladkým asfaltem, který má naše nejlepší hodnocení. Skoro celá stezka vede rovně, pouze sjezd od psího útulku je kouskem, který by začátečníci měli absolvovat s bržděním nebo ho raději opatrně sejít. Sjezd jako takový není tak hrozivý jak vypadá - je zde kus dolů, zatáčka vpravo, malá rovinka, zatáčka vlevo opět dolů, mírně doprava a dlouhá rovinka. Pokud se vám tedy brusle rozjedou, nemáte se čeho bát a můžete je nechat jet, na následující rovince vám samy zpomalí. Zatáčky nejsou prudké a dají se bez problémů zvládnout i začátečnickým zatáčením v Áčku. Na druhou stranu je však tento úsek poměrně nepřehledný a cesta je úzká, takže pokud vám do trasy vjede nepozorný cyklista, na pády je zaděláno.

Okolní krajina stezky je nádherná scenérie Vltavského údolí, která dělá z bruslení po této stezce velice příjemnou záležitost, navíc s kvalitním asfaltem. Tato stezka je velice pěknou projížďkou, kterou lze jen doporučit.

Informace o hodnocení stezek

stezka-troja-bohnice-01.jpg stezka-troja-bohnice-02.jpg stezka-troja-bohnice-03.jpg
stezka-troja-bohnice-04.jpg stezka-troja-bohnice-05.jpg stezka-troja-bohnice-06.jpg
stezka-troja-bohnice-07.jpg stezka-troja-bohnice-08.jpg stezka-troja-bohnice-09.jpg
stezka-troja-bohnice-10.jpg stezka-troja-bohnice-11.jpg stezka-troja-bohnice-12.jpg

Víte že ...

Pořádáme kurzy bruslení už od jara roku 2008.

Naučili jsme bruslit více než 400 kurzistů.

Spolupracovali jsme s magistrátem hl. m. Prahy při tvorbě příručky pro bruslaře Praha sportovní.

U nás dostanete v ceně kurzu pro začátečníky metodické materiály.

Výuka probíhá na vyhrazených plochách mimo frekventované bruslařské stezky, takže nás nikdo neruší :)

Kontakt

Ing. Lucie Dubnová
organizace kurzů
Mobil: 777 218 004
E-mail: kurzy@inlineaerobic.cz

Spolupracujeme

fitmamisportobchod

Eshop

eshop-inline-aerobic

You are here