Stezky pro inline bruslení

Přinášíme Vám přehledně zmapované stezky pro bruslení s jasně danou obtížností a popisem kvality povrchu.

In-line dráha Ladronka

 inline-stezky-ladronka-small

Parametry stezky
Úroveň obtížnosti: 1-2
Kvalita povrchu: 1
Délka trasy: 4,2 km (+ cca 1,4 km)

Jedna z nejznámějších pražských bruslařských drah je umístěna na Praze 6 mezi Strahovem a Vypichem. Bohužel je dráha poměrně hustě frekventovaná bruslaři, rychlobruslaři a cyklisty, navíc je poměrně úzká, i když dělená středovou čárou do dvou pruhů. Pokud si tedy chcete bruslení na této dráze užít, doporučujeme méně frekventované časy (dopolední a večerní hodiny).

GPS souřadnice pro parkování
Parkoviště podél ulice Tomanova: Loc: 50°4'48.472"N, 14°22'18.994"E mapa

Dráha je dobře dostupná jak autem, tak MHD. Pokud se rozhodnete využít služeb městské hromadné dopravy, můžete jet tramvají č. 22 a 25 či autobusy č. 108, 174, 180 a  191 a vystoupit na zastávce Vypich. Zde stačí přejít ulici Bělohorská, na lavičce nasadit brusle a vyrazit. Parkování je možné podél ulice Tomanova, počítejte však s tím, že než se dostanete k dráze, budete muset přejít kus po trávě nebo po kostkami dlážděných či parkových cestách.

U dráhy je výborná vybavenost restaurací s WC, občerstvením, dětským hřištěm, tenisovými kurty, beach volejbalovým hřištěm, venkovní posilovnou a v neposlední řadě také půjčovnou in-line bruslí značky Tempish. Za poplatek je možné půjčit si i venkovní gril a po fyzické aktivitě si tak odpočinout na pikniku :) Podél celé trasy je i dostatek laviček k případnému odpočinku.

inline-stezka-ladronka-mapa

Podél větší části dráhy vede také oddělená cesta pro pěší, takže by se nemělo stát, že byste se s chodci setkali přímo na dráze. U restaurace je však nejproblematičtější část celé dráhy, kde je křižovatka trasy pro cyklisty a bruslaře a parkové cesty pro pěší. Vede tudy navíc cesta k restauraci, takže je zde nejvíc rušno. Na dráze je však upozornění. Dráha je po celé délce osvětlena, takže pokud si chcete příjemně zabruslit při menším "provozu", můžete vyrazit i večer.

Pokud nazujete brusle u smyčky blíže Strahovu, počítejte s tím, že první část dráhy pojedete do mírného kopečka, který je celkem táhlý. Zpátky se naopak příjemně svezete.

V roce 2010 byla zrekonstruována smyčka u Vypichu a tím se dráha prodloužila na 4,220 km. V této části je výborný povrch občas narušen naplaveným pískem a kamínky z parkových cest. Jinak má celá dráha povrch velice dobrý. Dráhu si také můžete prodloužit o napojení na konci smyčky u Vypichu, kde pojedete podjezdem pod ulicí Kukulova a před parkovištěm u Kauflandu si dáte ještě menší oválek. Dráha se tak dá prdloužit o cca 1.400 metrů (počítáno celkem v obou směrech). Toto prodloužení doporučujeme zdatnějším bruslařům, kteří nemají problémy brzdit z kopce - směrem od Kauflandu vás čeká prudší sjezd v podjezdu (cca 5% klesání) zakončený prudkou zatáčkou. Pro tento sjezd jsme ohodnotili dráhu z hlediska úrovně obtížnosti číslem 1-2.

Dráha byla mapována v září 2011.

Informace o hodnocení stezek

inline-stezka-ladronka-01  inline-stezka-ladronka-02   inline-stezka-ladronka-03
 inline-stezka-ladronka-04 inline-stezka-ladronka-05   inline-stezka-ladronka-06
 inline-stezka-ladronka-07  inline-stezka-ladronka-08  inline-stezka-ladronka-09
 inline-stezka-ladronka-10  inline-stezka-ladronka-11 inline-stezka-ladronka-12 
inline-stezka-ladronka-13
 inline-stezka-ladronka-14  inline-stezka-ladronka-15

Víte že ...

Pořádáme kurzy bruslení už od jara roku 2008.

Naučili jsme bruslit více než 400 kurzistů.

Spolupracovali jsme s magistrátem hl. m. Prahy při tvorbě příručky pro bruslaře Praha sportovní.

U nás dostanete v ceně kurzu pro začátečníky metodické materiály.

Výuka probíhá na vyhrazených plochách mimo frekventované bruslařské stezky, takže nás nikdo neruší :)

Kontakt

Ing. Lucie Dubnová
organizace kurzů
Mobil: 777 218 004
E-mail: kurzy@inlineaerobic.cz

Spolupracujeme

fitmamisportobchod

Eshop

eshop-inline-aerobic

You are here