Stezky pro inline bruslení

Přinášíme Vám přehledně zmapované stezky pro bruslení s jasně danou obtížností a popisem kvality povrchu.

Slatiňany - Chrudim

stezka-slatinany-chrudim-small.jpg

Parametry stezky
Úroveň obtížnosti: 1
Kvalita povrchu: 1-2
Délka trasy: 3 km
Vzdálenost od Prahy: cca 120 km

Pokud plánujete výlet do Východních Čech nebo jste z okolí Slatiňan a Chrudimi, můžete si zabruslit na stezce linoucí se podél řeky  Chrudimky a spojující tato dvě města.

GPS souřadnice pro parkování
Chrudim - parkoviště Tesco: Loc: 49°56'14.895"N, 15°48'13.110"E mapa
Slatiňany - restaurace Pod Zámkem: Loc: 49°55'16.118"N, 15°48'37.460"E mapa

Opět jsme zavítali do rodných luhů a hájů, tentokráte do mého (Lucky) rodného města Slatiňany. Vy, kdo pocházíte ze stejné lokality, si určitě dobře pamatujete na doby, kdy se mezi Slatiňany a Chrudimí jezdilo po hliněné stezce podél řeky Chrudimky na kolech - trasa z města do města se tak zkrátila cca o kilometr oproti jízdě po některé ze silnic spojující města. Během posledních pár let se konečně dostalo i této trase asfaltového povrchu, takže my bruslaři můžeme směle po této cestě také konečně vyrazit.

mapa-slatinany-chrudim.jpgZ Prahy se dá vyrazit po dálnici D11 k exitu č. 68 na Pardubice, kde z dálnice sjedete. Dál vás cesta vede po rychlostní komunikaci 36 až do Lázní Bohdaneč, ty projedete až do Pardubic. V Pardubicích se dáte první velkou odbočkou doprava směrem na Chrudim, kterou sjedete na silniči č. 37. Po této silnici pokračujete až do Chrudimi, kde se dáte po městském okruhu, až uvidíte poměrně nedávno vystavené Tesco. U tohoto hypermarketu doporučujeme na kraji parkoviště zaparkovat a na stezku se napojit z tohoto výchozího bodu.

Pokud byste chtěli absolvovat stezku ze Slatiňan do Chrudimi, doporučujeme nechat auto na parkovišti u Restaurace pod zámkem (zelený dům po levé straně kousek za vjezdem do Slatiňan). Zde už můžete nazout brusle a dále jet cca 10-20 metrů ve stejném směru po silnici (po levé straně podél restaurace). Ze silnice sjedete první odbočkou za restaurací doleva (odbočka je ještě před mostem přes Chrudimku před "šišatým" objezdem) a jste na stezce.

Popis stezky směrem ze Slatiňan do Chrudimi

Na začátku stezky vás čeká mírný sjezd, který by ale podle našich zkušeností měl zvládnout i naprostý začátečník. Dále pokračujete rovně kolem řeky, budete muset přejet dvoje koleje - jedny vedoucí do bývalého cukrovaru a již nepoužívané, druhé  pak asi po 20 metrech poměrně frekventované. Proto před přejezdem zastavte. Za přejezdem je opět mírný sjezd a čeká vás užší část stezky (cca 2 metry), která je svojí šířkou vhodná spíš pro cyklisty než pro bruslaře, ale nebojte se, i tak se vejdete. Jen opět dávejte pozor na případné chodce a cyklisty. Až zvládnete užší část stezky, čeká vás průjezd malým lesíkem. Na začátku máte na asfaltu upozornění "Začátek cyklostezky Chrudim" a od tohoto místa dále je stezka široká cca 3 metry. Po levé straně minete hřiště, dále pak pár chat, vyjedete mírnější kopeček a jste u mlýna Janderov, kde se pořádá v červenci festival Yanderov. Od této části Vás čeká o něco hrubší asfalt (foto 15). Po stezce pojedete dál stále podél vody až k odbočce k Tescu (pokud u Tesca parkujete) nebo úplně nakonec ke kruhovému objezdu.

Poté vám nezbývá nic jiného než se dát na cestu zpět (pokud máte auto na parkovišti ve Slatiňanech). Místním může tato stezka sloužit jako spojnice měst.

Informace o hodnocení stezek

Stezku jsme zmapovali v červenci 2011. 

stezka-slatinany-chrudim-01.jpg stezka-slatinany-chrudim-02.jpg  stezka-slatinany-chrudim-03.jpg
 stezka-slatinany-chrudim-04.jpg  stezka-slatinany-chrudim-05.jpg  stezka-slatinany-chrudim-06.jpg
 stezka-slatinany-chrudim-07.jpg  stezka-slatinany-chrudim-08.jpg  stezka-slatinany-chrudim-09.jpg
 stezka-slatinany-chrudim-10.jpg  stezka-slatinany-chrudim-11.jpg  stezka-slatinany-chrudim-12.jpg
 stezka-slatinany-chrudim-13.jpg  stezka-slatinany-chrudim-14.jpg  stezka-slatinany-chrudim-15.jpg

Víte že ...

Pořádáme kurzy bruslení už od jara roku 2008.

Naučili jsme bruslit více než 400 kurzistů.

Spolupracovali jsme s magistrátem hl. m. Prahy při tvorbě příručky pro bruslaře Praha sportovní.

U nás dostanete v ceně kurzu pro začátečníky metodické materiály.

Výuka probíhá na vyhrazených plochách mimo frekventované bruslařské stezky, takže nás nikdo neruší :)

Kontakt

Ing. Lucie Dubnová
organizace kurzů
Mobil: 777 218 004
E-mail: kurzy@inlineaerobic.cz

Spolupracujeme

fitmamisportobchod

Eshop

eshop-inline-aerobic

You are here