Stezky pro inline bruslení

Přinášíme Vám přehledně zmapované stezky pro bruslení s jasně danou obtížností a popisem kvality povrchu.

Inline stezka Sloup

 inline-stezka-ve-sloupu small

Parametry stezky
Úroveň obtížnosti: 1-2
Kvalita povrchu: 1-2
Délka trasy: 4,5 km
Vzdálenost od Brna: cca 42 km

V Brně a okolí není příliš stezek, které by byly ideální pro bruslení. Pokud si chcete užít příjemné prostředí a kvalitní asfalt, vydejte se z Brna do Moravského krasu do obce Sloup. Odsud vede nově udělaná stezka podél Punkvy nádhernou chráněnou krajinou. Stezku jsem projížděl v zamračeném počasí ve všední den, kdy byl na stezce kromě mě jediný bruslař. O víkendech je na stezce prý také prázdno a dá se tak skvěle bruslit.

GPS souřadnice pro parkování
Parkoviště na náměstí kousek od sochy sv. Jana Nepomuckého: Loc: 49°24'57.983"N, 16°44'24.411"E mapa

Velkým problémem je stezku vůbec najít. Všude okolo Sloupu jsou cesty do kopce a že je u obce nějaká stezka vhodná pro inline bruslení není nijak značeno. Ze silnice 373 je odbočka do Šošůvky. Po levé straně je parkoviště, kde je vhodné zaparkovat. Od parkoviště musíte pár desítek metrů po silnici a odbočit doleva naproti půjčovně inline bruslí. Do obočky je zákaz vjezdu aut. Abyste nemuseli jako já hledat přes půl hodiny, zde je uvedena fotografická nápověda.

inline-stezka-ve-sloupu-01
Parkoviště na náměstí
inline-stezka-ve-sloupu-02
Pohled od parkoviště směrem k obci Šošůvka, kudy se musíte vydat
 inline-stezka-ve-sloupu-03
Odbočka do ulice, která přechází po pár metrech mezi domy ve stezku

mapa-inline-stezky-ve-sloupuStezka vede mezi kopci téměř po rovině v nádherné krajině luk a lesů, kolem rybníku, kde je udělané odpočívadlo a také je jedno na konci cesty. Stezka končí přechodem asfaltu na štěrkovou cestu, zde je trochu nelogicky umístěné odpočívadlo asi 20 metrů za koncem stezky, pokud si chcete dát pauzu v altánku, musíte tam opatrně přejít nebo sundat brusle. Z počátku jsem měl pocit, že asfalt tak nějak "lepí". Tedy že ať dělám co dělám, moc to nejede. Divný pocit se vysvětlil při cestě zpátky, cesta vede od Sloupu mírně vzhůru. Je to tak mírné stoupání, že ho nevnímáte jinak než tím, že vám pocitově brusle moc nejedou. Zato zpátky je o to příjemnější svezení, kdy s malou námahou svištíte krajinou.

Stezka tam a zpátky měří 9 km a je vhodná i pro začátečníky, pokud je někde trošku výraznější sjezd, je za ním dlouhá rovinka a není se tedy čeho bát. Jediné, na co je třeba dávat pozor, jsou nečistoty na asfaltu (viz. fotogalerie níže) - popadané kousky větviček, trochu štěrku nebo písku v části stezky. V lesních částech je tak vhodné jet pomaleji a umět se vyhnout nebo překročit případné větvičky. Asi ve 2/3 cesty dojedete k rozcestí, kde cesta pokračuje do tří směrů, ale asfalt je jen jedním směrem (ve směru od Sloupu vlevo), takže nezabloudíte. Asfalt je přímo luxusní, ale právě kvůli přírodním nečistotám hodnotím povrch jako 1-2, i obtížnost stezky zhoršuji z 1 na 1-2, protože úplným začátečníkům mohou popadané větvičky působit problémy.

Při mé projíždce jsem viděl 2x srnky, jedna veverka utíkala kousek podél mě a druhá mi při cestě zpátky přeběhla těsně před bruslí (zřejmě má ráda adrenalin). Milovníci přírody si tak mohou přijít na své. Pokud to máte do Sloupu dál, doporučuji udělat si výlet a rozhodně si projít nádherné krasové jeskyně v okolí.

Stezka byla mapována 1.6.2012

Informace o hodnocení stezek

inline-stezka-ve-sloupu-04 inline-stezka-ve-sloupu-05  inline-stezka-ve-sloupu-06 
 inline-stezka-ve-sloupu-07  inline-stezka-ve-sloupu-08  inline-stezka-ve-sloupu-09
 inline-stezka-ve-sloupu-10  inline-stezka-ve-sloupu-11  inline-stezka-ve-sloupu-12
 inline-stezka-ve-sloupu-13 inline-stezka-ve-sloupu-14 inline-stezka-ve-sloupu-15
 
inline-stezka-ve-sloupu-16
 inline-stezka-ve-sloupu-17 inline-stezka-ve-sloupu-18

Víte že ...

Pořádáme kurzy bruslení už od jara roku 2008.

Naučili jsme bruslit více než 400 kurzistů.

Spolupracovali jsme s magistrátem hl. m. Prahy při tvorbě příručky pro bruslaře Praha sportovní.

U nás dostanete v ceně kurzu pro začátečníky metodické materiály.

Výuka probíhá na vyhrazených plochách mimo frekventované bruslařské stezky, takže nás nikdo neruší :)

Kontakt

Ing. Lucie Dubnová
organizace kurzů
Mobil: 777 218 004
E-mail: kurzy@inlineaerobic.cz

Spolupracujeme

fitmamisportobchod

Eshop

eshop-inline-aerobic

You are here