Stezky pro inline bruslení

Přinášíme Vám přehledně zmapované stezky pro bruslení s jasně danou obtížností a popisem kvality povrchu.

Vilémka - Hatín

stezka-vilemka-hatin-small.jpg

Parametry stezky
Úroveň obtížnosti: 2
Kvalita povrchu: 2-3
Délka trasy: 6,3 km
Vzdálenost od Prahy: cca 135 km

Další trasa v Jižních Čechách nás zavede opět na lesní asfaltovou cestu, která vede od hájovny Vilémka k autobusové zastávce Hatín, Sýkora rozc. Pokud si chcete zabruslit i v parných letních dnech, doporučujeme tuto trasu pro její příjemné lesní prostředí.

 GPS souřadnice pro parkování
Travnaté místo u hájovny Vilémka: Loc:  49°9'5.386"N 14°50'58.129"E mapa

mapa-vilemka-hatin.jpgU této stezky jsme měli poměrně problém s parkováním, proto jsme zvolili směr hájovna Vilémka - Hatín. Ve směru od Hatína jsme bohužel nenašli žádné vhodné parkování, přímo u cesty je velice málo místa a navíc je na cestě sprejem napsáno, že se zde nemá parkovat z důvodu výjezdu nákladních vozidel. Díky tomu, že cesta začíná v zatáčce a je zde navíc autobusová zastávka, zvolili jsme opačný směr. Při příjezdu ke stezce z druhého směru jsme se zaradovali, že máme vyhráno a zaparkujeme na poměrně velkém plácku v Cikaru před společností Zelený dvůr, s.r.o., po výstupu z auta jsme si však všimli, že je jak na budově, tak na cedulce u plácku zákaz parkování. Posunuli jsme se tedy dál k hájovně Vilémka, kde jsme auto nechali kousek od nástupu od cesty.

Jelikož se jedná o asfaltku, která je z obou stran označena zákazem vjezdu motorových vozidel (s výjimkou vozů lesní správy), předpokládali jsme, že nebude automobilově frekventovaná. Přesto jsme v rámci projíďky v obou směrech potkali 10 automobilů, které na lesní správu rozhodně nevypadaly a nutno napsat, že pokud potkáte auto v protisměru při sjezdu prudkého kopečku před odbočkou na Rekreační středisko Holná, díky šířce cesty to příjemný zážitek není.

Cesta je ze začátku více kopcovitá, po nástupu na trasu Vás čeká delší stoupák, poté je to trošku jak na houpačce nahoru a dolů, nicméně za rybníkem Velká Holná už Vás čeká po vyšlápnutí kopečka víceméně rovinka. U hájovny Na Sýkoře si dejte zejména v letních teplých dnech pozor na rozteklé bubliny asfaltu, nedoporučujeme Vám tento terén přejíždět, abyste si asfalt nenalepili na kolečka. Na této části cesty bohužel není moc prostoru pro manévrování mezi asfaltem (opět zde musíte trošku zabrat do mírného kopečka), takže když Vám nezbyde nic jiného, přejděte úsek po trávě vedoucí vedle hájovny. Dojezdový kousek od hájovny k autobusové zastávce je příjemně rovinatý a bez překážek.

Na zpáteční cestě doporučujeme zvýšené opatrnosti při sjezdu k rybníku Velká Holná, před kterým se zleva připojuje turistická stezka a také zde najíždějí ze stejné stezky cyklisti a dále pak při sjezdu k hájovně Vilémka. Ten je dost táhlý a navíc na nerovném terénu, takže doporučujeme nenechat si brusle příliš rozjet.

Za zmínku stojí dát si pozor jak na zmiňovaný automobilový provoz a rozteklý asfalt, tak na popadané větvičky, listí a další překážky podobného charakteru, které jsou daní za příjemný chládek v lese. Terén není moc hladký, proto jsme ho označili dvojkou až trojkou. Jak z tohoto důvodu, tak z důvodu již zmíněné kopcovitosti terénu doporučujeme trasu zdatnějším bruslařům.

stezka-vilemka-hatin-01.jpg stezka-vilemka-hatin-02.jpg stezka-vilemka-hatin-03.jpg
 stezka-vilemka-hatin-04.jpg  stezka-vilemka-hatin-05.jpg  stezka-vilemka-hatin-06.jpg
 stezka-vilemka-hatin-07.jpg  stezka-vilemka-hatin-08.jpg  stezka-vilemka-hatin-09.jpg
 stezka-vilemka-hatin-10.jpg  stezka-vilemka-hatin-11.jpg  stezka-vilemka-hatin-12.jpg
 stezka-vilemka-hatin-13.jpg  stezka-vilemka-hatin-14.jpg  stezka-vilemka-hatin-15.jpg
 stezka-vilemka-hatin-16.jpg  stezka-vilemka-hatin-17.jpg  stezka-vilemka-hatin-18.jpg

Víte že ...

Pořádáme kurzy bruslení už od jara roku 2008.

Naučili jsme bruslit více než 400 kurzistů.

Spolupracovali jsme s magistrátem hl. m. Prahy při tvorbě příručky pro bruslaře Praha sportovní.

U nás dostanete v ceně kurzu pro začátečníky metodické materiály.

Výuka probíhá na vyhrazených plochách mimo frekventované bruslařské stezky, takže nás nikdo neruší :)

Kontakt

Ing. Lucie Dubnová
organizace kurzů
Mobil: 777 218 004
E-mail: kurzy@inlineaerobic.cz

Spolupracujeme

fitmamisportobchod

Eshop

eshop-inline-aerobic

You are here