Kolečkové brusle

Informace o bruslích, jejich správném výběru, údržbě. Informace o testování bruslí a další praktické rady.

Jak vybrat brusle pro lidi s nadváhou

jak-vybrat-brusle-pro-lidi-s-nadvahou.jpg Poradíme Vám na co se zaměřit a jaké brusle vybrat pokud máte výraznější nadváhu. Pokud chcete začít bruslit na in-line bruslích a máte nadváhu, budete se potýkat s několika problémy. Prvním problémem je pevnost botičky. Většina výrobců ve snaze udělat botu více odvětranou dělá zpevnění boty pouze v kotníkové části a část boty u nártu není příliš vyztužená. To je u větší váhy problém, protože bota nohu neudrží a budete šmajdat, nebo Vás nohy budou neúměrně bolet. Dalším problémem může být zátěž na nůž brusle a zvýšená zátěž osiček a ložisek. Po delší době také mohou brát silnější lidi křeče do chodidel, noha není zvyklá nést tak velkou zátěž pouze na úzké části chodidla a je příliš přetížená.

Z dosavadních zkušeností bychom doporučili nekupovat fitness brusle, které mají v kotníku sice dostatečné zpevnění ale na nártu už při větší váze může být problém s pevností boty. Doporučili bychom více zpevněnou botu pro freestyle, například od RollerBlade řadu z Urban série (dobré zkušenosti máme s Urban Twister, tato značka dělá také další sérii pro freestyle Fusion), nebo také PowerSlide pro Freestyle. Freestylové brusle mohou být narozdíl od běžných fitness bruslí vybavené o trošku menšími kolečky (78-80mm, vyjímečně 84mm), jsou určené hlavně pro jízdu do města, triky s kelímky apod. (nespleťte to s aggresiv  bruslemi, ty jsou určené na U-rampu a zábradlí a mají opravdu maličká kolečka).

Pro výběr bruslí můžeme doporučit Freestyle brusle ze Sportobchodu.cz

Freestyle brusle se většinou prodávají bez zadní brzdičky, ujistěte se proto při koupi, zda je brzda přibalená v krabici a dá se domontovat. Pokud k bruslím nejde brzda přidat, kupte si jiné, pro začátečníka je brzdění brzdičkou nejbezpečnější způsob zastavení. PowerSlide u některých freestyle modelů brzdu vůbec neumožňuje mít. Podstatné z pohledu vyšší váhy bruslaře je také to, že jsou dělané do drsnějšího terénu. Osičky kol a ložiska by tedy měly zvládnout větší  zatížení, navíc skelet boty je výrazně pevnější a udrží vám nohu tak, jak je potřeba, což je u lidí s větší váhou na fitness bruslích problém. Obecně je vhodnější si napoprvé brusle půjčit, abyste věděli co od nich můžete čekat, jestli vás tento sport bude bavit a až pak investovat do vlastního nákupu.

U freestylových bruslí také pozor na to, aby bota někde netlačila, bota nemá  obvykle tak výrazné polstrování a pokud vás po obutí bude někde něco tlačit, nekupujte ji! Při jízdě to bude mnohem horší a z tlačící boty jsou puchýře nebo sedřená kůže, které vás od dalšího bruslení spolehlivě odradí. Pokud bude noha na chodidle příliš zatížená a budou vás brát křeče do chodidla, dá se noze trochu odlehčit pomocí ortopedické vložky. Vhodné je chodila příliš zpočátku nezatěžovat a bruslit jen tak jak je vám to příjemné, není třeba hned trhat rekordy a 30 minut až 1 hodina bude stačit. Vůbec neberte při výběru brusle v potaz, jaké má odvětrávání, všechny odvětrávání v bruslích jsou víceméně k ničemu, noha bude vždy celá promáčená potem a čím je bota rádoby vzdušnější, tím méně pevný má skelet a hůř drží nohu.

Víte že ...

Pořádáme kurzy bruslení už od jara roku 2008.

Naučili jsme bruslit více než 400 kurzistů.

Spolupracovali jsme s magistrátem hl. m. Prahy při tvorbě příručky pro bruslaře Praha sportovní.

U nás dostanete v ceně kurzu pro začátečníky metodické materiály.

Výuka probíhá na vyhrazených plochách mimo frekventované bruslařské stezky, takže nás nikdo neruší :)

Kontakt

Ing. Lucie Dubnová
organizace kurzů
Mobil: 777 218 004
E-mail: kurzy@inlineaerobic.cz

Spolupracujeme

fitmamisportobchod

Eshop

eshop-inline-aerobic

You are here