Kurzy inline bruslení

Kurzy inline bruslení už od 500 Kč. Nevíte jak správně stát a jezdit na bruslích? Neumíte brzdit? Nevíte jak zatočit a nespadnout? Na našich kurzech inline bruslení pro začátečníky se to naučíte.

Lužická jezera květen 2013 - ohlédnutí

luzicka-jezera-05-2013-02V podobném termínu jako v loňském roce (tedy 10.-12.5.2013) jsme se vydali opět na brusle do oblasti Lužických jezer. Ač celou cestu do Německa hustě lilo, počasí nám nakonec vyšlo parádně :)

Probuzení v pátek ráno bylo krušné - za okny hustý liják a před námi cesta do Německa na brusle. Při představě dalších dvou dnů, kdy budeme možná dle předpovědí řešit "mokrou" variantu, nás lehce mrazilo. S touto chmurnout představou jsme naložili veškeré nutné propriety včetně našeho nejmladšího bruslaře do nově "požárnicky" polepeného In-line Aerobic SUBARU :D

luzicka-jezera-05-2013-01

Cesta nám tentokrát celkem příjemně ubíhala klasicky se zastávkou na Agipu a bez kolapsů, na místo určení jsme dorazili před třetí hodinou. Mírně poprchávalo, ale už to vypadalo na lepší časy. Ač jsme měli ubytování zajištěno od 16 hodin, už na nás netrpělivě čekali tři účastníci (dva z nich se účastnili akce již v září 2012 - je vidět, že se nemohli dočkat). Kolem čtvrté hodiny nám přestalo pršet úplně a začalo se to trošku poprchávat, večer jsme si dokonce užili červánků. Postupně pomalu najížděli i další účastníci, poslední tři nám dorazili okolo osmé hodiny. Probrali jsme všechny strategické plány a hurá na grilování! Všichni měli spoustu dobrot (masíčko, zeleninu, hermelíny, klobásky, chlebíky atd.), takže jsme si to náležitě užili. Jako vždy - sportovně-gastronomický víkend :D

luzicka-jezera-05-2013-10

V sobotu ráno nás vytáhlo z postelí sluníčko - ano, světe div se, ač mělo být celý den zataženo a místy se slabým deštěm, štěstí se na nás usmálo, a tak jsme v 10 hodin vyrazili za prosluněné oblohy, téměř bezvětří a příjemné teploty na první výlet kolem jezera Partwitzer See. Nejeli s námi pouze dva účastníci, kteří se rozhodli jet po své vlastní ose, jelikož desátá hodina pro ně byla na výjezd moc pozdní. Nám ostatním kilometry krásně ubíhaly - bylo vidět, že nefouká vítr (narozdíl od minulých dvou akcí v této lokalitě - kdo byl, tak ví, o čem píšu :D). Klasicky jsme si dali odbočku na rozhlednu, kde většina nepohrdla žemlí s bockwurstem a hořčicí. Někteří si dali výšlap na rozhlednu, my, kteří jsme už pohled zeshora viděli, jsme si to odpustili. Ono ostatně na bruslích, když člověk nemá s sebou boty, by to asi moc nešlo. V dobré náladě a za slunečného počasí jsme se vrátili zpátky k bungalovům. Prvních 21 kilometrů jsme tak hravě zvládli.

luzicka-jezera-05-2013-38

U bungalovů jsme se jen rychle občerstvili, většina nasedla do aut a vyrazila k druhému jezeru dneška - Scheibe See. Toto jezero má příjemný 13 km okruh, nicméně jede se kolem jak na houpačce - tedy stále do kopce a z kopce. Při zdolávání této trasy nám občas lehce káplo, ale nebylo to nic drastického, takže jsme opět ohledně počasí kolečko zvládli a ohledně sil snad zatím také. Nakonec jsme se přesunuli ještě k jezeru Dreiweiberner See a nabruslili dalších 8 km. Nutno napsat, že poslední úsek se s chariotem s 8 kilovým batoletem zdolával fakt blbě. Okruh končil prudším sjezdem s levotočivou zatáčkou, pak celkem příkrým výstupem a nakonec opět sjezd s pravotočivou začátkou a s tímto vozítkem tedy nic moc. Kdo s námi jel všechna tři jezera, měl po sobotě nabrusleno 46 km. Původně jsme plánovali v rámci sobotního odpoledne ještě seznámit účastníky s výměnou koleček (resp. přehazování koleček sjetých), nicméně díky tomu, že jsme se zpět dostali kolem půl šesté, jsme se k tomu vůbec nedostali, za což se všem dodatečně omlouváme. Večer jsme dogrilovali vše, co jsme si s sebou přivezli a mohli prasknout - obžerství ve velkém :D

luzicka-jezera-05-2013-55

V neděli jsme všichni balili, abychom se mohli vypravit na objížďku největšího jezera Bälwalder See. Náš synáček nám krásně balení zpříjemňoval žalozpěvy a řevem - asi se mu nelíbilo, že už chceme odjet :D Nicméně nakonec i přes tuto lehkou komplikaci jsme zvládli vyjet podle plánu už v 10:07 (původí plán byl 10:00). Jelikož nás bylo celkem dost, vytvořili jsme slušnou kolonu, ač někteří jeli dle svých navigací nebo navigátorů ;) K jezeru jsme dorazili kolem jedenácté hodiny a opět krásné slunečné počasí jak vymalované. Se všemi jsme se rozloučili už na parkovišti, abychom nikoho nezdržovali a vyrazili cca kilometrovou cyklostezkou k výjezdnímu bodu u jezera (u prvního z občerstvení). Okruh si dal vesmě každý sám, resp. po skupinkách, takže každý odjížděl v jiném čase. Když jsme vyjeli od jezera na zpáteční cestu my (cca 14:40), pomalu se obloha začala zatahovat, aby o několik minut později začalo pořádně lít. Holt počasí na objednávku, no :)

luzicka-jezera-05-2013-62

A co napsat závěrem? Kdo jel v naší skupince všechny jezera, nabruslil za víkend úctyhodných 68 km. Na všechny se opět budeme moc těšit buď v září u Lužických jezer (jedeme v termínu 13.-15.9.2013) nebo ve Flaeming-Skate (termín stále řešíme s hotelem, doufáme v 1.-4.8.2013)

Můžete se také podívat na kompletní fotogalerii z Lužických jezer.

Těšíme se zase příště v Lužicích, Flaeming nebo na nějaké další bruslařské akci!

Lucka a Standa

Víte že ...

Pořádáme kurzy bruslení už od jara roku 2008.

Naučili jsme bruslit více než 400 kurzistů.

Spolupracovali jsme s magistrátem hl. m. Prahy při tvorbě příručky pro bruslaře Praha sportovní.

U nás dostanete v ceně kurzu pro začátečníky metodické materiály.

Výuka probíhá na vyhrazených plochách mimo frekventované bruslařské stezky, takže nás nikdo neruší :)

Kontakt

Ing. Lucie Dubnová
organizace kurzů
Mobil: 777 218 004
E-mail: kurzy@inlineaerobic.cz

Spolupracujeme

fitmamisportobchod

Eshop

eshop-inline-aerobic

You are here