Kurzy inline bruslení

Kurzy inline bruslení už od 500 Kč. Nevíte jak správně stát a jezdit na bruslích? Neumíte brzdit? Nevíte jak zatočit a nespadnout? Na našich kurzech inline bruslení pro začátečníky se to naučíte.

Flaeming-Skate 2011 - ohlédnutí

flaeming-skate-2011-ohlednuti.jpgVe dnech 4.-7.8.2011 jsme podnikli cestu do Německa, konkrétně do ráje bruslařů - Flaeming-Skate. Ač jsme se decentně potýkali s proměnlivým počasím, akci považujeme za velice zdařilou, o čemž snad svědčí i fotky a doufejme že brzy i komentáře účastníků :)

Do Luckenwalde, kde jsme byli ubytovaní, jsme se dostali ve čtvrtek v cca 14:30 skrz ulici, která byla totálně zatopená místní průtrží mračen. Postupně začali najíždět i všichni účastníci, kteří se těšili na výuku brzdných technik. Vzhledem k deštivému počasí jsme však nakonec brzdicí techniky pro čtvrteční odpoledne zrušili a dali jsme si procházku k nástupnímu místu na okruh RK1, RK5 a RK2 se zastávkou u místního "wild parku". Pět minut po našem návratu do hotelu začalo pršet, takže jsme to měli o chlup.

dovolena-flaeming-skate-2011-04.jpgPro páteční dopoledne jsme se domluvili se zájemci, kteří chtěli jet skupinově, na brzdných technikách a dle počasí dále na projetí buď okruhu RK2 nebo RK5. Po výjezdu nám sice krásně svítilo sluníčko, leč během půl hodiny se situace otočila a začalo drobně pršet. Nevadí - brzdicí techniky jsme tak zvládli i za mokrého terénu. Nakonec jsme se rozhodli, že dáme nehledě na počasí okruh RK5, který má v součtu 50,55 km a vyrazili jsme na cestu. Deštík nás s občasnými přestávkami doprovázel až do 14. hodiny, nicméně vzhledem k teplému počasí to bylo spíš příjemné zpestření. Ani mokrý asfalt se nesmekal tak, jak jsme čekali, občasný problém dělalo akorát bruslení do kopečků, kde jsme se nemohli naplno odrazit. Moc dalších bruslařů jsme tento den nepotkávali a když, tak se jednalo v převážné většině o další skupinky Čechů :) Po obídku v obci Petkus nám již krásně svítilo sluníčko, stezky mezi poli a loukami vyschly, akorát v lesích bylo ještě mokro. Počasí nám vydrželo až do odpoledních hodin, kdy jsme se vrátili. Kdo chtěl, jel "pouze" okruh RK5, zájemci si prodloužili okruh ještě o 8 km část okruhu RK2, takže měli na konci dne v nohách cca 58 km včetně jízdy městkými nástrahami v podobě dlažebních kostek, písku a nerovného terénu od hotelu a k hotelu :) Dvě účastnice si v tento den projely celý okruh RK1 v délce 92,25 km, takže dodatečně gratulujeme k heroickému výkonu a těšíme se na reportáž :)

dovolena-flaeming-skate-2011-31.jpgSobota byla ve znamení krásného slunečného počasí a teploty okolo 28°, nicméně člověk je tvor nevděčný, protože se většina shodla, že bylo možná v konečném výsledku lepší počasí páteční. Tentokrát jsme naplánovali okruh RK4 v délce 43,02 km, abychom stihli po odpoledním návratu ještě relax v místních termálních lázních. Cesta i v horkém počasí příjemně utíkala, i když se nekonala zastávka na oběd, jelikož jsme nikde nenatrefili na příhodnou restauraci nebo občerstvení. To nás čekalo až na konci pro většinu účastníků tohoto dne v podobě místního speciálního piva s citronovou příchutí - Radlera (pro ty, kdo neznají, se jedná o podobné pivo jako je český Staropramen Cool Lemon). Jelikož si pár z nás cestu prodloužilo ještě o cca 7 km z okruhu RK3, bohužel se na všechny Radler nedostal, paní v Imbissu byla málo zásobená :) Někteří z nás tak po sobotě měli v nohách 43 km, zbytek pak 50 km. Odpolední dvouhodinovka v termálních lázních a zejména v jejich vířivce byla opravdu zasloužená.

dovolena-flaeming-skate-2011-73.jpgNo a konečně neděle: den, kdy jsme si sice naplánovali přejezd zbylých 30 km, které jsme z okruhů neviděli - tedy vnější část okruhu RK6, nicméně počasí nám chtělo nejspíš naplánovat něco jiného. Ve chvíli, kdy část skupiny čekala na řidiče převážející auta z Oehny do Wahlsdorfu, bylo sice zataženo a nepršelo, nicméně když se řidiči vrátili celí natěšení na bruslení, začalo nám opět drobně pršet. To nám ale nezabránilo vyrazit na cestu, a tak jsme i za opět mokrého povrchu (deštík trval naštěstí zhruba půlhodinku) vyrazili. Cestu jsme zvládli s přestávkami za přibližně 3 hodinky, na konci nás čekalo vítané zahřátí většinou v podobě kapučína a hranolek u bazénu. V tento den bylo totiž bohužel chladněji než v pátek a foukal nepříjemný větřík.

Podtrženo a sečteno, kdo jezdil skupinově, měl v nohách za 3 dny bruslení od 125 km do 140 km, ti nejodolnější pak cca 178 km.

Všem účastníkům děkujeme, že s námi zvládli všechny útrapy ale i zážitky a veselé chvíle a těšíme se opět příští rok!!!

Lucka a Standa 

Fotogalerii z celé akce si můžete prohlédnout zde

{easycomments}

Víte že ...

Pořádáme kurzy bruslení už od jara roku 2008.

Naučili jsme bruslit více než 400 kurzistů.

Spolupracovali jsme s magistrátem hl. m. Prahy při tvorbě příručky pro bruslaře Praha sportovní.

U nás dostanete v ceně kurzu pro začátečníky metodické materiály.

Výuka probíhá na vyhrazených plochách mimo frekventované bruslařské stezky, takže nás nikdo neruší :)

Kontakt

Ing. Lucie Dubnová
organizace kurzů
Mobil: 777 218 004
E-mail: kurzy@inlineaerobic.cz

Spolupracujeme

fitmamisportobchod

Eshop

eshop-inline-aerobic

You are here