Stezky pro inline bruslení

Přinášíme Vám přehledně zmapované stezky pro bruslení s jasně danou obtížností a popisem kvality povrchu.

Německo: Flaeming skate

flaeming-skate-rk4-uvod.jpg

Parametry stezek
Úroveň obtížnosti: 1-3
Kvalita povrchu: 1-2
Délka všech okruhů: cca 210 km
Vzdálenost od Prahy: cca 310 km

Konečně přinášíme in-line stezky z jiné oblasti než jsou české luhy a háje! Zavítali do sousedního Německa do oblasti Flaeming skate. Pro všechny milovníky in-line bruslení můžeme tuto oblast vřele doporučit.

Aktuální akce s inline bruslením

  • Momentálně nejsou volné termíny

Oblast Flaeming-Skate se nachází cca 40 km jižně od Berlína, z Prahy se sem dostanete nejlépe po dálnici E55 směrem na Ústí nad Labem, dále pak po dálnici A17 a A13 (Drážďany - Berlín). Největšími městy oblasti jsou Luckenwalde a Jüterbog, kde naleznete dostatek penzionů a hotelů. V celé oblasti je také několik kempů pro ty, kteří si příliš nepotrpí na pohodlí. Krajina je poměrně rovinatá, nadmořská výška je zde maximálně 150 metrů nad mořem, tudíž je vhodná právě pro in-line bruslení či pro cyklistiku. Jelikož se jedná především o zemědělskou oblast, naleznete zde spoustu polí a větrných elektráren. Občasný protivítr vás zde může vyčerpat víc než se může zdát. Krajina je protkána rybníky, kanály a potůčky.

Flaeming-Skate se zatím skládá ze 7 okruhů od nejkratšího v délce 11,05 km po ten nejdelší, který měří 94,53 km. Z převážné většiny mají tratě nádherně hladký asfalt a ve většině míst jsou široké 3 metry. Okruhy se dají různě kombinovat tak, abyste si užili co nejvíce rozmanitosti.

Novinka v roce 2012. V dubnu byla zprovozněna nová bruslařská stezka RK7, kterou jsme pro Vás zmapovali.

Stezky jsou výborně značeny a to jak jednotlivými čísli okruhů, které jsou přímo na asfaltu, tak směrovkami, patníky se vzdáleností, mapami, dopravními značkami a varováním před prudkými sjezdy, železničními přejezdy, křížením se silnicemi nebo jinými nebezpečími. Těch však na okruzích naštěstí není moc. Zároveň jsou na in-line bruslaře upozorněni dopravním značením i účastníci silničního provozu. Nepřehledné zatáčky jsou ještě rozděleny dělicí čárou, tak aby se Vám nestalo, že se potkáte třeba s protijedoucím cyklistou. V celé oblasti najdete několik koupališť, odpočívadel (ať už krytých nebo nezastřešených) a pár občerstvovacích stanic. Těch jsme bohužel neobjevili mnoho, spíš tedy doporučujeme vozit s sebou dostatečné množství tekutin. My jsme toto podcenili a na okruhu RK4 jsme tak prosili o vodu hodného zemědělce :) 

Praktické informace

  • nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění do zahraničí, které zahrnuje sportovní aktivity na in-line bruslích
  • aby Vám pojišťovna v případě úrazu poskytla plnění, je třeba mít všechny potřebné chrániče (zápěstní, kolenní, loketní) a přilbu (bruslařskou či cyklistickou)

Mapa bruslařských stezek v oblasti Flaeming skate

flaeming-skate-mapa3

Popis okruhů

Pro zpřehlednění popisu jednotlivých tratí jsme připravili samostatné články ke každému okruhu. V každém článku najdete popis trati, její náročnost, doporučená místa k zaparkování a samozřejmě také fotky z daného okruhu. Na popis konkrétní trati se dostanete prokliknutím na konkrétní okruh níže.

Zdroj mapky: www.flaeming-skate.de

Víte že ...

Pořádáme kurzy bruslení už od jara roku 2008.

Naučili jsme bruslit více než 400 kurzistů.

Spolupracovali jsme s magistrátem hl. m. Prahy při tvorbě příručky pro bruslaře Praha sportovní.

U nás dostanete v ceně kurzu pro začátečníky metodické materiály.

Výuka probíhá na vyhrazených plochách mimo frekventované bruslařské stezky, takže nás nikdo neruší :)

Kontakt

Ing. Lucie Dubnová
organizace kurzů
Mobil: 777 218 004
E-mail: kurzy@inlineaerobic.cz

Spolupracujeme

fitmamisportobchod

Eshop

eshop-inline-aerobic

You are here